Jeseň  2008

Vstúpili sme do 2. ročníka projektu Zelená škola

Poznávali sme liečivé rastliny, zorganizovali sme čistenie detského ihriska, urobili sme si oslavu k vyhodnoteniu1.ročníka projektu, v ktorom sme boli vybraní ako jedna z úspešných škôl, navštívili sme podujatie envirofilmu v KOS -e v Nitre

Zima 2008

Ako každý rok, deti počas zimných mesiacov prikrmovali vtáky. Tentokrát vyrobili krmivo sami, podľa návodu z časopisu Macko Pusík. K vianočným sviatkom pripravili pozdravy , v ktorých použili rôzne prírodniny. Vo februári si deti zhotovili mapu - prírodné krásy Slovenska, prezreli si DVD s tematikou ochrany prírody, v marci čítali úryvky z kníh o zvieratkách, následne ich doplnili o vlastné ilustrácie.

Jar 2009

Sadili sme v kútiku živej prírody, žiaci pozorovali klíčenie a rast fazule, obilnín, narcisov,... Pokračujeme v pestovaní byliniek, z ktorých pre deti pripravujeme čaje. Žiaci si na vychádzke nazbierali a poznávali liečivé rastliny, následne vytvárali na počítači prezentácie. Zorganizovali sme zaujímavé aktivity ku Dňu Zeme, Medzinárodnému dňu vtáctva. V apríli sme pracovali na vlastnom projekte Môj priateľ strom . Zhotovili sme si ekokódex našej školy. Vznikal postupne, na jeho tvorbe sa podieľalo viac hospitalizovaných detí.

This site was last updated 07/29/09