September 2007

Zážitkové učenie o hubách a jesenných  plodoch. Deti predškolského aj školského veku mali možnosť pozorovať aj poznávať huby, ktoré im v   prírode nazbierali pani učiteľky. Niektoré jesenné plody si nazbierali žiaci sami pri vychádzkach zameraných na poznávanie prírody a krajiny v okolí a v areáli nemocnice. Prinesené plody si vymodelovali alebo nakreslili a porozprávali sa o ich význame a ochrane v prírode.

Deň ovocia  a zeleniny oslávili deti poznávaním a ochutnávkou týchto plodín. Mladší si zahrali rôzne hry a súťaže o ovocí a zelenine, starší riešili úlohy kvízu o zdravom stravovaní.

.

Október 2007

Tvorivé dielne - práca s prírodným materiálom. Žiaci aj pani učiteľky si mali možnosť vyskúšať svoje zručnosti a šikovnosť pod vedením p. Strukovej z Krajského osvetového strediska v Nitre, ktorá ich oboznámila s novým prírodným materiálom a možnosťami  jeho využitia v terapeutickej a záujmovej práci s deťmi.

Deň jablka - si deti pripomenuli ochutnávkou rôznych odrôd jabĺk, rozprávaním o význame konzumovania jabĺk pre zdravie a tvorivou aktivitou, ktorej výsledkom bola výtvarná práca vytvorená kombinovanou technikou na tému jablko.

November 2007

Zážítkové učenie - zbieranie listov stromov, ich poznávanie, lisovanie, pozorovanie, práca s mikroskopom, encyklopédiami, vytvorenie Kolekcie listov, ochrana stromov.

December 2007

Zdobenie stromčeka

Deti z nemocnice sa po prvýkrát zúčastnili ozdobovania stromčeka vo vianočnom mestečku. Ozdoby si vyrobili z použitých plastov, recyklovaného papiera a prírodných materiálov počas terapeutických činností v školskom klube ako aj na vyučovaní.

Burza

Pred Vianocami sme uskutočnili burzu obnoseného detského šatstva, hračiek a kníh. Zozbierané veci boli určené pre hospitalizované deti zo sociálne slabších rodín, zvyšok poputuje do Detského domova v Klasove.

Január 2008

Deň zdravia - si urobili deti na na pedopsychiatrii. Bol zameraný na poznávanie liečivých účinkov rôznych byliniek, prípravu  a pitie bylinkových čajov.

Február 2008

Prírodovedné pokusy - vytvorenie kútika živej prírody. Rýchlenie a klíčenie rastlín ( zlatý dážď, cibuľoviny, strukoviny, obilniny). Pozorovanie vývinu klíčka, rastu rastlín, starostlivosť o ne - zalievanie.

Marec - Jún  2008

Deň Zeme - zhotovenie plagátu z odpadového materiálu, skladanie z použitého papiera, upratovanie triedy a oddychového areálu na pedopsychiatrii, zber papiera

Bylinkové čaje - varíme  si čaje z byliniek, ktoré sme si sami vypestovali

Škola v prírode - učíme sa v altánku