10/31/15

Vzdelávanie pedagógov

V priebehu školského roka pedagógovia absolvovali množstvo jazykových, počítačových a odborných školení. Zaujímavé podnety pre prácu s deťmi si odniesli i zo školenia arteterapie , ktoré sa konalo v Nitrianskej galérii.

Športovci so srdcom pre charitu

Holandskí sponzori, ktorých spája nielen  šport a podnikanie , ale aj snaha pomôcť a potešiť choré deti , navštívili 5. mája pacientov na detskom oddelení.

Okrem dobrej nálady priniesli so sebou plno darčekov v podobe spoločenských hier, počítača, ale aj inhalátora. Deti ich zase obdarovali obrázkami, ktoré sami namaľovali.

Deň s Andersonom

Hoci deti sa o projekte Noc s Andersenom dozvedeli neskoro a nemohli sa do neho už zapojiť, urobili si aspoň deň plný rozprávok. 28.marca na viacerých oddeleniach starší žiaci čítali mladším obľúbené rozprávkové príbehy, zahrali si s nimi divadielko a nakoniec spolu kreslili svoju najobľúbenejšiu rozprávkovú postavičku.

Súťaž  Diaľnica očami detí - V suťaži, ktorú organizovala Národná diaľničná spoločnosť, získala naša škola ocenenie za spoločnú prácu detí z infekčného oddelenia. Pekný darček - lego, stavebica Merkur a puzzle, ktorý venovala NDS oceneným školám, spríjemní pobyt všetkým  malým pacientom našej nemocnice.

Clowndoctors - vo februári 08 zdravotní klauni z Občianskeho združenia Červený Nos prišli potešiť deti na detskom oddelení. Pomocou humoru a zábavy zmierňujú deťom traumu z nemocničného prostredia, a tak prispievajú k zlepšeniu ich zdravotného stavu.

Fašiangové obdobie si pripomenuli staršie deti v nemocnici výrobou masiek  a mladší si zatancovali na karnevale.

Výtvarná súťaž pre predškolákov - Centro Nitra pripravilo v decembri 07 výtvarnú súťaž pre deti MŠ pod názvom Maľujeme pre Ježiška. Spoločná práca malých pacientov detského oddelenia bola odmenená balíkom hračiek a vystavená v priestoroch detského kútika obchodného centra.

Home Šk.rok 2011/12 Šk.rok 2012/13 Šk.rok 2013/14 Šk.rok 2014/15 Šk_rok_2015_16

This site was last updated 11/14/13